Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návody a poznatky

Příspěvky

První noc s pointací

1. 9. 2009

ObrazekJelikož jsem všechny svoje dosavadní astrofotografie pořizoval expozičními časy, omezenými tím, co vydrží montáž, musela přijít noc, která mě vtáhne do světa činnosti všem astronomům známé, do světa pointace.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Návody a poznatky | Komentářů: 1

Moje poznatky z fotografování planet

19. 7. 2009

Na internetu na stránkách astronomických se ve velké míře množí fotografie planet, Měsíce, Slunce aj. I já jsem nejednu noc strávil jejich fotografováním a tak do následujícího článku napíšu svoje poznatky, které jsem při nočních setkáních s planetami získal.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Návody a poznatky | Komentářů: 0

Život C a H?

18. 2. 2009

Už nějakou dobu se my, lidé, zabýváme otázkou možnosti života v naší sluneční soustavě, blízkém Vesmíru, Galaxii, jiných galaxiích a co já vím kde ještě. Spousta našich předků i současných inteligentních tvorů se více či méně vážně trápí tímto hlavolamem a doufají, že zrovna oni budou těmi vyvolenými. Těmi, kteří zachytí signál nebo objeví na jedné z planet či měsíců formu jakéhosi života. Ovšem naprostá většina těchto badatelů hledá život na bázi uhlíku a vodíku. Tedy takový, jaký známe tady na Zemi. Neměly by se tedy titulky novin a názvy odborných knih přejmenovat na "Hledání mimozemského života na bázi C a H? Zamysleme se tedy nenásilnou formou bez zbytečných vědeckých prognóz a termínů nad slovem život. Najděme každý v okolí jakkoli blízkém či vzdáleném něco, co lze za život považovat. Popusťme tedy uzdu své fantazii a nevšímejme si "intelektuálních" posměšků omezených posměváčků. Najděme si svůj Život ve Vesmíru.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Návody a poznatky | Komentářů: 0