Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sedlec u Starého Plzence

15. 4. 2008

Narodil jsem se v Plzni, ale od malička jsem vyrůstal v malé, ale krásné vesnici, v Sedlci u Starého Plzence. Sedlec se nachází asi 10km od Plzně směrem na jih. Pokud bych měl vybrat pár zajímavostí.....v blízkosti Sedlce a Plzence najdete dvě stavby, které připomínají starobylost obou obcí. Jednou je zřícenina hradu Radyně a druhou rotunda sv. Petra z 10. století. Dalším známým objektem ve Starém Plzenci je tamní výrobna onoho bohulibého moku různobarevného, vína. Jedná se o sídlo firmy Bohemia SEKT a každý z Vás jistě oblažil své hrdlo nejednou lahvinkou chutné tekutiny odtamtud.

Ale k Sedlci. Už na začátku 20. století byl Sedlec vyhlášenou vesnicí sportovců. Ozdobou byl sedlecký hokej a na náš rybník vyjelo dokonce i slavné ETC (jeden z nejlepších evropských hokejových klubů té doby). V současné době si v Sedlci můžete zahrát tenis, hokej a v neposlední řadě má dlouholetou tradici i místní kánoistický oddíl.

Jedinou velkou firmou tady je SERW Sedlec. Výrobna vysokonapěťových odpojovačů a ostatního příslušenství pro rozvodny.

SERW SEDLEC

 

 

Sedlecké rybníky

Ozdobou Sedlce jsou dva velké rybníky, Starý a Nový. Jsou od sebe oddělené průchodnou hrází a Nový rybník je oblíbeným stanovištěm okolních rybářů. Starý rybník byl vyhlášen revírem místního významu a rybolov je zde zakázán. Všechny břehy obou rybníků lemují stromy a tak je pohled odkudkoli velmi příjemný.

 

 

 

Řeka Úslava v Sedlci

 

Poslední parádou, o které se zmíním, je řeka úslava. V úseku, kdy protéká Sedlcem, není široká (cca 10-15m), ale o to krásnější. Na louce mezi Sedlcem a Plzencem se do ní vlévá malý potůček. Oba toky si můžete prohlédnout na následujících fotografiích.

 

Sedlec v Zimě

 

Následující fotografie ukazují okolí Sedlce v zimním období

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář